Lidhje

Jahjaga, thirrje për zgjidhjen e ngërçit


Presidentja e Kosovës Atifete Jahjaga u bëri thirrje të premten deputetëve të Parlamentit të Kosovës që të gjejnë zgjidhje për ngërçin politik dhe të mundësojnë formimin e institucioneve të dala nga zgjedhjet e tetë qershorit. Ajo i bëri këto komente gjatë një konference të organizuar nga Instituti i Kosovës për Drejtësi lidhur me luftën kundër krimit të organizuar dhe korrupsionit.

Parlamenti i Kosovës pritet të mblidhet më 12 shtator për të zgjedhur udhëheqjen e tij, që është kusht për ngritjen e institucioneve në bazë të zgjedhjeve parlamentare të tetë qershorit. Por, ende është e paqartë nëse kjo mbledhje do të gjejë ndonjë zgjidhje për ngërçin politik për shkak të qëndrimeve tërësisht të kundërta të partive politike në Kosovë.

Shiko komentet (3)

Ky forum është mbyllur
XS
SM
MD
LG