Lidhje

Një ekspert serb analizon marrëdhëniet mes Kosovës dhe Serbisë


Janjiq, marrëdhëniet e rënduara mes Serbisë dhe Kosovës
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:38 0:00

Dushan Janjiq, Drejtor i Forumit për Marrëdhënie Etnike

Në një intervistë për Zërin e Amerikës, Drejtori i Forumit për Marrëdhënie Etnike dhe eksperti i njohur serb, Dushan Janjiq flet për marrëdhëniet mes Kosovës dhe Serbisë pas ndërprerjes së dialogut të Brukselit si pasojë e vendosjes së taksave ndaj mallrave serbe dhe domosdoshmëria e ndërhyrjes së faktorit ndërkombëtar në ruajtjen e qëndrueshmërisë në rajon.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG