Lidhje

Jordani, vriten 2 amerikanë, 1 afrikano-jugor


Një oficer i policisë jordaneze vrau dy amerikanë dhe një afrikano-jugor para se forcat lokale ta vrisnin autorin në një qendër stërvitore pranë Amanit.

Burimet e sigurisë thonë se ai gjithashtu plagosi dy trajnues amerikanë dhe katër jordanezë në Qendrën Ndërkombëtare Stërvitore të Policisë në Jordani.

Një zëdhënës i qeverisë jordaneze thotë se ka filluar një hetim për të përcaktuar “motivet e krimit”.

Qeveritë amerikane dhe jordaneze nënshkruan në vitin 2003 një marrëveshje për ngritjen e kësaj qendre për të trajnuar dhjetra mijëra oficerë nga Iraku fqinjë.

XS
SM
MD
LG