Lidhje

Shqipëri, tani zbatimi i reformës në drejtësi


Në Shqipëri, vonesat në arritjen e marrëveshjes për Reformën në Drejtësi e kanë bërë të pamundur që paketa e ligjeve mbështetëse të kalojë para mbylljes së këtij sesioni parlamentar, seanca e fundit e të cilit është parashikuar për ditën e hënë. Janë shtatë projektligje të cilat pritet t’i nënshtrohen edhe diskutimeve me opozitën e që do t’i hapin rrugë ngritjes së strukturave të reja të parashikuara, por së pari procesit të verifikimit të gjyqtarëve dhe prokurorëve.

Zbatimi i reformës në drejtësi
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:44 0:00

XS
SM
MD
LG