Lidhje

Kallëzim penal ndaj 9 deputetëve të PD

  • Armand Mero

Në Shqipëri, policia njoftoi se ka bërë kallëzim ndaj 9 deputetëve të partisë demokratike të përfshirë dje në protestat në Parkun e Liqenit në Tiranë, ku pati dhe përplasje fizike me policinë. Njëri prej deputetëve Gent Strazimiri akuzohet ndër të tjera dhe për armëmbajtje pa leje. Nga ana e saj, Partia demokratike dorëzoi një kallzim penal ndaj drejtuesit të policisë së Tiranës dhe atij të policisë bashkiake.

XS
SM
MD
LG