Lidhje

Kisha e Labovës dhe turizmi


Labova church, Albania

Zonat në jug të Shqipërisë paraqesin mundësi të mëdha për zhvillimin e turizmit natyror dhe kulturor. Një nga vlerat e trashëgimisë botërore, Kisha e Labovës mbetet ende pak e vizitueshme për shkak të infrastrukturës së keqe rrugore. Banorët thonë se megjithë interesimin e tyre ende nuk po gjejnë mbështetje për restaurimin e Kishës e cila rrezikohet nga dëmtimet. Korespondenti ynë Raimond Kola udhëtoi në Labovë dhe në krahinën e Zagorisë së Gjirokastrës dhe përgatiti një kronikë.

Kisha e Labovës
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:05:18 0:00

XS
SM
MD
LG