Lidhje

Kisha Katolike Shqiptare nderon Nënë Terezën

  • Pëllumb Sulo

Kisha Katolike Shqiptare nderon Nënë Terezën

Në Katedralen e vetme që mban emrin e Nënë Terezës, në Laç të Vaut të Dejës, u mbajt sot një meshë e shenjtë me rastin e 100 vjetorit të lindjes së bamirëses së njohur me origjinë shqiptare, fitueses së çmimit Nobel, Nënë Terezës. Mesha u udhëhoq nga përfaqësuesi i Papa Benediktit të 16 për ceremonitë e 100 vjetorit të Nënë Terezës. Në ceremoni morrën pjesë edhe Kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha si dhe Kryetarja e Parlamentit, Jozefina Topalli.

XS
SM
MD
LG