Lidhje

Kisha e Labovës monument i rrallë historik


Kisha e Labovës
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:03:09 0:00
Kisha e Labovës së Kryqit vlerësohet si një prej monumenteve më të rralla historike, fetare e kulturore të Shqipërisë. Kohët e fundit janë rritur shqetësimet për nevojën e restaurimeve në këtë objekt për shkak të degradimit natyror. Studiuesit janë duke vlerësuar situatën në të cilën ndodhet ky monument i rrallë, dhe mundësitë për restaurimin e tij.
Kisha e Labovës
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:03:09 0:00
XS
SM
MD
LG