Lidhje

Udhëheqësit e komuniteteve të krishtera urojnë Pashkët


Besimtarët e krishterë përgatiten për kremtimet me rastin e një prej ditëve më të shënuara të kalendarit fetar: Pashkëve. Me këtë rast, Kryepeshkopi i Kishës Ortodokse Autoqefale të Shqipërisë, Anastas Janullatos, ka përcjellë një mesazh urimi për besimtarët ortodoksë:

Mesazhi i Kryepeshkopit Anastas
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:44 0:00

Po në përgatitje për Festën e Pashkëve, edhe kryetari i Konferencës Ipeshkvnore të Shqipërisë, imzot Angelo Massafra ka përcjellë një mesazh urimi. Ai u bëri thirrje besimtarëve shqiptarë që të mos jenë indiferentë ndaj fenomeneve negative që po kërcënojnë sot shoqërinë shqiptare dhe mbarë njerëzimin, si dhe të gjejnë tek feja nxitjen për t'iu kundërvënë veseve dhe prirjeve keqdashëse që ndeshin në jetë:

Mesazhi i Imzot Masafra
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:34 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG