Lidhje

Fluturimi me vela, sport tërheqës për të rinjtë


Në Shqipëri, ndërsa papunësia dhe varfëria ekonomike kane prekur vecanërisht mijëra të rinj, organizime të vogla synojnë të gjejnë forma të reja që do t'i bënin të rinjtë më aktivë. Rreth dyzetë pilotë të fluturimeve nga ajri u mblodhën në Gjirokastër për të zhvilluar këtë sport. Fluturimet u shoqëruan me aktivitete që po nxisin edhe sektorin turistik.
Fluturimet turistike në Gjirokastër
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:19 0:00
XS
SM
MD
LG