Lidhje

Komiteti i Stabilizim Asociimit diskuton reformat e Shqipërisë


Në Strasburg ka nisur sot pasdite takimi i shtatë i komitetit të Stabilizim Asocimit mes parlamentit europian dhe atij shqiptar. Rendi i ditës së takimit i cili do të zgjasë dy ditë, parashikon dikutimin e një sërë cështjesh që lidhen me reformat që vendi duhet të realizojë për të ecur përpara në procesin e integrimit europian që nga lufta kundër korrupsionit e krimit të organizuar të reforma në shërbimin civil dhe ato ekonomike.

Komiteti i Stabilizim Asociimit
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:34 0:00Shiko komentet (1)

Ky forum është mbyllur
XS
SM
MD
LG