Lidhje

Konferenca rajonale “Fuqia e kulturës dhe shumëkulturalizmi”


Koferenca rajonale “Fuqia e kulturës dhe shumëkulturalizmi”
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:36 0:00

Në konferencën rajonale “Fuqia e kulturës dhe shumëkulturalizmi” u theksua nevoja e shkëmbimit ndërkulturor si një perspektivë europiane e bashkimit dhe komunikimit të komuniteteve.

Konferenca nxori në pah domosdoshmërinë e rrëzimit të kufijve politik dhe të paragjykimeve për ti lënë hapësirë dialogut dhe bashkëpunimit ndëretnik.

Koferenca rajonale “Fuqia e kulturës dhe shumëkulturalizmi”
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:36 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG