Lidhje

Konispol: Përkujtohen viktimat e regjimit komunist


Përkujtohen viktimat e komunizmit në Konispol
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:19 0:00

Konispoli, qyteti në skajin më jugor të Shqipërisë, vuajti gjatë regjimit komunist persekutime dhe internime të mjaft familjeve. Studiuesit vlerësojnë se ish-Sigurimi i Shtetit synonte ta mbante popullsinë e kësaj krahine nën presionin e frikës. Autoriteteti për Informim për Dosjet e ish-Sigurimit organizoi në këtë qytet një takim për të përkujtuar dhe nderuar viktimat e pafajshme të kohës së komunizmit.

Përkujtohen viktimat e komunizmit në Konispol
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:19 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG