Lidhje

Restaurime në Korçë


Korce, restaurimi i shtepive
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:39 0:00

Në Korçë po bëhen përpjekje që vilat e vjetra të kthehen në bujtina të vogla për të pritur turistët vendas dhe të huaj. Restaurimi i këtyre vilave gati njëqindjvjecare pason ndryshimet që kanë ndodhur në pazarin e vjetër të këtij qyteti. Rritja e kapaciteteve të hoteleve do të ndihmonte në përballimin e ritmit turistik sidomos në ngjarjet kulturore që shënohen në këtë qytet.

Korce, restaurimi i shtepive
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:39 0:00

Shiko komentet (2)

Ky forum është mbyllur
XS
SM
MD
LG