Lidhje

Bizneset private në Kosovë – paguajnë shumë ryshfete


Një studim i Zyrës së Kombeve të Bashkuara për Drogë dhe Krim, i publikuar sot në Prishtinë, dëshmon se bizneset në Kosovë janë të detyruara t’u paguajnë ryshfete zyrtarëve publikë, në mënyrë të përsëritur gjatë gjithë vitit në këmbim të lehtësirave të të bërit biznes.Studimi është bazuar në anketimin e rreth dy mijë bizneseve private në Kosovë, një pjesë e konsiderueshme e të cilave kanë pohuar se paguajnë ryshfete ndërsa një numër i vogël i tyre ka marrë guximin të raportojë këto raste. Nga Prishtina njofton korrespondenti ynë, Leonat Shehu.

Studim mbi korrupsionin në Kosovë
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:30 0:00
XS
SM
MD
LG