Lidhje

Kosova drejt Bashkimit Evropian


Kosova dhe BE
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:36 0:00
Në Kosovë, përfaqësues institucionesh e partish politike thanë se vendimi i këshillit evropian për nisjen e negociatave për Marrëveshjen e Stabilizim Asocimit me Kosovën, është hapi më i rëndësishëm për përparimin drejt Bashkimit Evropian. Ata thonë se shpresojnë që deri tek nënshkrimi i marrëveshjes për stabilizim asocim me Bashkimin Evropian të mos kalojë shumë kohë, ndonëse përvojat e vendeve të tjera flasin për negociata që kanë zgjatur edhe me vite.

Kosova dhe BE
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:36 0:00
XS
SM
MD
LG