Lidhje

SHBA-Kosova: Marrëveshje për programin Fulbright


Kosovë: Marrëveshje për programin Fulbright
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:53 0:00

Në Kosovë, qeveria dhe Ambasada Amerikane nënshkruan një marrëveshje bashkëpunimi pesë vjeçare për programin Fulbright që ka për qëllim këmbimin arsimor ndërkombëtar. Autoritetet thanë se ky është një nga programet më të mira të qeverisë amerikane për të rinjtë e Kosovës, ku që nga viti 2009, 84 studentë dhe hulumtues kanë përfituar nga ky program.

Kosovë: Marrëveshje për programin Fulbright
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:53 0:00

XS
SM
MD
LG