Lidhje

Kosovë: Partitë politike, marrëveshje për transparencë


Në Kosovë, partitë politike që po garojnë për zgjedhjet parlamentare të 11 qershorit nënshkruan të hënën një deklaratë nëpërmjet së cilës zotohen se do jenë transparentë lidhur me financat dhe shpenzimet gjatë fushatës zgjedhore. Mungesa e transparencës së financimit të partive politike vazhdon të mbetet cështje e diskutueshme dhe është përfshirë edhe në raportin e progresit për Kosovën që publikohet nga Komisioni Evropian.

Kosovë: Partitë politike angazohen për transparencë financiare
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:04 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG