Lidhje

Trafikimi i qenive njerëzore në Kosovë


Trafiku njerëzor në Kosovë
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:34 0:00
Në Kosovë, të dhënat e policisë flasin për dhjetëra viktima të trafikut me qenie njerëzore dhe qindra të arrestuar në lidhje më këtë dukuri që është vlerësuar shqetësuese. Por, organizatat vendase e ndërkombëtare thonë se autoritetet në Kosovë duhet të plotësojnë kuadrin ligjor që mundëson ndjekjen dhe ndëshkimin e ashpër të trafikuesve si dhe integrimin e viktimave të tyre. Debatet rreth kësaj dukurie janë shtuar gjatë këtyre ditëve kur autoritetet hapën një fushatë ndërgjegjësimi për këtë dukuri në Kosovë.

Trafiku njerëzor në Kosovë
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:34 0:00
XS
SM
MD
LG