Lidhje

Bisedimet Kosovë-Serbi në grupe pune


Diskutimet Kosovë - Serbi
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:01 0:00
Kosova dhe Serbia do të vazhdojnë diskutimet në grupet punuese për zbatimin në terren të marrëveshjes për normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet tyre, që është kusht për përparimin drejt integrimeve evropiane. Palët kanë dështuar të përmbushin afatet e para të zbatimit të disa pjesëve të marrëveshjes. Diplomatët perëndimore thonë se nga zbatimi i dukshëm e konkret në terren, varet nëse në fund të muajit Serbia do të marrë datën e negociatave për anëtarësim në Bashkimin Evropian, ndërsa Kosova atë të marrëveshjes së stabilizim asocimit. Nga Prishtina njofton korrespondenti i Zërit të Amerikës, Besim Abazi.

Diskutimet Kosovë - Serbi
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:01 0:00

Shiko komentet (2)

Ky forum është mbyllur
XS
SM
MD
LG