Lidhje

Haradinaj, thirrje për bashkëpunim përfaqësuesve serbë


Në Kosovë, kryeministri Ramush Haradinaj u bëri thirrje përfaqësuesve të komunitetit serb që të punojnë me Prishtinën për zgjidhjen e problemeve dhe që arrestimi dhe dëbimi nga Kosova i zyrtarit serb, Marko Gjuriç, të mos keqpërdoret për të kthyer prapa proceset e përbashkëta. Në mbledhjen e qeverisë zëvendësi i tij nga Lista Serbe, Dalibor Jevtiq, bëri thirrje për hetim të ngjarjeve të ditës së hënë që lanë pas vetes tensione të larta ndërmjet Kosovës dhe Serbisë.

Haradinaj, thirrje për bashkëpunim përfaqësuesve serbë
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:52 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG