Lidhje

Kosovë: Liberalizimi i vizave dhe kufiri me Malin e Zi


Kosovë: Liberalizimi i vizave dhe kufiri me Malin e Zi
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:00 0:00

Raportuesja e Parlamentit Evropian për liberalizimin e vizave për Kosovën, Tanja Fajon, tha se procesi mund të zvarritet edhe përtej muajit shtator, nëse parlamenti i Kosovës nuk ratifikon marrëveshjen për shënimin e kufirit me Malin e Zi.

XS
SM
MD
LG