Lidhje

Dështon sërish shitja e Postës dhe Telekomit të Kosovës


Në Kosovë, parlamenti miratoi me shumicë votash buxhetin për vitin 2014 i cili arrin në rreth një miliardë e 600 milion euro. Miratimi u bë i mundur vetëm pas vendimit të qeverisë për të hequr nga ligji, çështjen e privatizimit të Postës dhe Telekomit të Kosovës që kundërshtohet ashpër nga partitë opozitare, bojkotimi i të cilave, çoi në dështimin e votimit për privatizimin e kësaj ndërmarrjeje.
Dështon sërish privatizimi i PTK
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:59 0:00
XS
SM
MD
LG