Lidhje

Takimi i parë qeveritar Kosovë-Shqipëri


Mbledhja e parë Kosovë-Shqipëri
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:06 0:00
Kryeministrat e Kosovës dhe Shqipërisë Hashim Thaçi dhe Edi Rama, nënshkruan sot në Prizren një deklaratë të përbashkët për bashkëpunim dhe partneritet strategjik ndërmjet të dy vendeve. Në takimin e parë të përbashkët të dy qeverive që ata e cilësuan si ngjarje historike, kryeministrat u angazhuan për bashkëpunim të ngushtë drejt integrimeve evropiane si rrugë e bashkimit të dy shteteve. Mbledhja e radhës e dy qeverive pritet të mbahet nga fundi i pranverës në Vlorë.
Mbledhja e parë Kosovë-Shqipëri
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:06 0:00

Shiko komentet (3)

Ky forum është mbyllur
XS
SM
MD
LG