Lidhje

Pjesëmarrja e qytetarëve të Kosovës në luftrat e huaja


Pjesëmarrja e qytetarëve të Kosovës në luftrat e huaja
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:03 0:00
Në Kosovë autoritetet thonë se së shpejti do të miratojnë një kuadër ligjor që do të trajtojë përfshirjen e qytetarëve të Kosovës në luftërat jashtë vendit siç është ajo në Siri dhe u kanë bërë thirrje qytetarëve ta shmangin një përfshirje të tillë. Sot, ndërkaq Partia e Drejtësisë, që është pjesë e koalicionit qeverisës, tha se pjesëmarrja e shtetasve të Kosovës në luftën e Sirisë është çështje e vendimit të tyre personal, por kundërshtoi shkuarjen e tyre në mënyrë të organizuar.
Pjesëmarrja e qytetarëve të Kosovës në luftrat e huaja
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:03 0:00

Shiko komentet (1)

Ky forum është mbyllur
XS
SM
MD
LG