Lidhje

Kosovë, thirrje kundër trafikimit të qenieve njerëzore


Kosovë, thirrje kundër trafikimit të qenieve njerëzore
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:37 0:00

Në Kosovë, ambasadori amerikan Greg Delawie tha se vitin e kaluar, qeveria ka identifikuar më pak viktima të trafikut të qënieve njerëzore dhe ka ndjekur më pak të dyshuar, duke bërë që shkalla e dënimeve të jetë më e ulëta në 5 vitet e fundit.

Ai i bëri këto komente gjatë një veprimtarie me rastin e ditës së Bashkimit Evropian kundërtrafikimit të qenieve njerëzore, në të cilën u tha se vendi ka nevojë për infrastrukturë të përmirësuar ligjore për të lehtësuar luftën kundër këtij trafiku.

Kosovë, thirrje kundër trafikimit të qenieve njerëzore
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:37 0:00

XS
SM
MD
LG