Lidhje

Kosovë, debat për zgjedhjet e përgjithshme


Kosovë, debat për zgjedhjet e përgjithshme
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:42 0:00
Në Kosovë po debatohet ndërkaq edhe për zgjedhjet e përgjithshme që pritet të mbahen në shator të këtij viti. Por, mbajtjes së tyre duhet t’i paraprije reforma e sistemit zgjedhor. Në këtë kuadër çështja me e debatueshme dhe që ka nxitur shumë mospajtime është nëse do të ketë apo jo vende të rezervuara për pakicat kombëtare në Parlamentin e Kosovës.
Kosovë, debat për zgjedhjet e përgjithshme
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:42 0:00
XS
SM
MD
LG