Lidhje

Zhvillime të reja politike në Kosovë


Zhvillime të reja politike në Kosovë
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:45 0:00

Aleanca Kosova e Re bëri të ditur se ka braktisur koalicionin me Lidhjen Demokratike, një veprim ky që shihet si hap drejt zhbllokimit të situatës politike në vend. Zhvillimet e sotme pritet t’i hapin rrugë krijimit të qeverisë së re ndërsa vet koalicioni fitues ka paralajmëruar që deri në fund të javës pritet që të thërrasin seancën e parlamentit dhe për të krijuar institucionet e reja.

Zhvillime të reja politike në Kosovë
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:45 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG