Lidhje

Kosovë: Sulm mbi makinat e EULEX-it në veri


Persona të panjohur kanë qëlluar me armë dy makina të EULEX-it në veriun e banuar me shumicë serbe. Sulmi kaloi pa dëme në njerëz

Dy makina të Misionit të Bashkimit Evropian për sundimin e ligjit janë qëlluar me armë zjarri në afërsi të komunës së Leposaviqit, një nga katër komunat me shumicë serbe në veriun e Kosovës.

Një zëdhënëse e EULEX-it tha se sulmi është kryer mbi dy makina të blinduara të këtij misioni dhe ka kaluar pa dëme ne njerëz.

Zyrtarë të këtij misioni thanë se aktualisht po zhvillohen hetime mbi incidentin deh tash për tash nuk dihet asgjë për rrethanat,e as autorët apo motivet e mundshme të këtij incidenti.

XS
SM
MD
LG