Lidhje

Kostreci: Ligji i dosjeve pa vlerë pa lustracion


Në studio ish-i përndjekuri Uran Kostreci
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:48 0:00

Megjithëse ka kaluar një çerek shekulli që nga ndryshimi i sistemeve në Shqipëri, shumë kapituj ende mbeten të hapur dhe pa një zgjidhje të qartë. Trajtimi i ish-të përndjekurve, si nga dëshmpërblimet monetare, ashtu edhe nga aspekti moral i ndriçimit të akteve që çuan në ndëshkimin e tyre gjatë komunizmit, mbetet një temë e hapur. Uran Kostreci, vetë ish-i përndjekur i regjimit komunist, ishte në studion e Ditarit, ku diskutoi ligjin e ri për hapjen e dosjeve.

Në studio ish-i përndjekuri Uran Kostreci
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:48 0:00

Mendimi juaj

Trego komentet

XS
SM
MD
LG