Lidhje

Trashëgimia kulturore e Krajës


Trashëgimia Krajës
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:04:50 0:00

Zona e Krajës në Komunën e Tivarit, cilësohet si rajoni më i pasur me monumente të trashëgimisë kulturore. Në këtë zonë me popullsi shqiptare, gjenden me dhjeta monumente me vlera historike, etnografike dhe arkeologjike.

Si pasojë e mos mbrojtjes së tyre, këto monumente gradualisht po shkatërrohen. Njohësit e mirë të kësaj fushe theksojnë nevojën menjëhershme të restaurimit dhe konservimit të kësaj pasurie të veçantë kulturore.

Trashëgimia Krajës
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:04:50 0:00

XS
SM
MD
LG