Lidhje

Krajë, banorët kërkojnë pikëkalim kufitar me Shqipërinë


Izolimi në rajonin e Krajës
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:42 0:00

Banorët e zonës së Krajës në Mal të Zi, që nga fillimi i viteve 1990 kërkojnë hapjen e pikës kufitare me Shqipërinë. Hapja e pikës kufitare do të ndikonte në daljen nga izolimi të kësaj zone të bukur pranë Liqenit të Shkodrës duke parandaluar shpërnguljen e madhe të kësaj popullate që po vazhdon edhe sot. Kjo pikë kufitare do ti rikthente lidhjet tradicionale të Krajës me Shkodrën dhe do të krijonte mundësi të reja zhvillimore në ekonomi dhe turizëm.

Izolimi në rajonin e Krajës
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:42 0:00

XS
SM
MD
LG