Lidhje

Media Arkivi

Kriza në Maqedoni dhe përpjekjet ndërkombëtare


Komuniteti ndërkombëtar po përpiqet të zgjidhë krizën politike që ka përfshirë Maqedonië që prej më shumë se një viti. Ambasadori amerikan në Shkup, Jess Baily tha sot se po vazhdon komunikimi me drejtuesit politik të vendit, ndërsa bëri thirrje për respektimin e punës së Prokurorisë së Posaçme.

XS
SM
MD
LG