Lidhje

Kryqi i Kuq, demonstrim për ndihmën e shpejtë


Shkoder, demonstrim i ndihmes se shpejte
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:17 0:00

Kryqi i Kuq Shqiptar bashkoi sot në Shkodër vullnetarët e tij nga rrethet veriore të vendit, në një demonstrim të metodave të dhënies së ndihmës së parë në raste aksidentesh dhe fatkeqësish natyrore. Nga viti në vit, në Shqipëri është rritur numri i aksidenteve, duke vënë në dukje problemet me ndihmën e shpejtë për shkak të mjeteve të kufizuara, por edhe vështirësive në infrastrukturë.

Shkoder, demonstrim i ndihmes se shpejte
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:17 0:00

XS
SM
MD
LG