Lidhje

Festohet Kurban Bajrami në Shqipëri


Mijëra besimtarë shqiptarë po festojnë sot Kurban Bajramin, një nga ditët më të rëndësishme të fesë së tyre. Kryetari i Komunitetit Musliman Shqiptar, Skënder Bruçaj, ftoi besimtarët të përkushtohen në mbrojtjen dhe kujdesin ndaj të varfërve dhe të pambrojturve.

Speaker: Besimtarët muslimanë u mblodhën herët në mëngjes në sheshin Skënderbej, ku zhvilluan faljen dhe ceremonitë e rastit. Ata uruan njëri tjetrin për mbarësi e mirëqenie, ndërsa drejtuesit fetarë, në fjalimet e tyre, bënin thirrje për bashkëpunim dhe harmoni mes besimtarëve.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG