Lidhje

Një grua godet këmbësorët në Las Vegas – një i vdekur


Një grua drejtoi makinën e saj në një trotuar plot me njerëz të dielën jashtë një kazinoje në Las Vegas, duke vrarë një dhe plagosur mbi 30 të tjerë në një veprim që policia po e heton si akt të qëllimshëm.

Drejtuesja e makinës është arrestuar ndërsa policia tha se po zhvillon hetime të hollësishme.

Kapiteni i policisë në Las Vegas Brett Zimmerman, tha në një konferencë me gazetarë të dielën vonë se derisa “terrorizmi” është përjashtuar, incidenti duket se ishte i qëllimshëm.

Në makinë ishte edhe një fëmijë 3 vjeç i cili ka shpëtuar pa lëndime.

XS
SM
MD
LG