Lidhje

Media Arkivi

PDK, LDK ndajnë postet


Në Kosovë, Partia Demokratike dhe Lidhja Demokratike janë pajtuar që më datën tetë dhjetor të mbledhin parlamentin për të zgjedhur kryesinë e tij dhe për të votuar qeverinë e re në bazë të marrëveshjes për bashkëqeverisje, që u arrit javën e kaluar.

XS
SM
MD
LG