Lidhje

Lezhë, shpallet gjendja e jashtëzakonshme


Lezhe

Qeveria e Shqipërisë vendosi të shtunën përfshirjen e Lezhës në zonën ku është shpallur gjendja e jashtëzakonshme për shkak të tërmetit të ditës së marte. Në Lezhë nuk janë regjistruar viktima, por ka dëmtime të shumta në pallate dhe banesa, një pjesë e të cilave tashmë janë bërë të pabanueshme. Korrespondenti i Zërit të Amerikës, Pëllumb Sulo, ishte në Lezhë.

Shpallet gjendja e jashtëzakonshme edhe në Lezhë
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:10 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG