Lidhje

Përkujtohet Besëlidhja e Lezhës


Përkujtohet Besëlidhja e Lezhës
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:54 0:00

U perkujtua sot Besëlidhja e Lezhës e vitit 1444, ku Heroi Kombëtar i shqiptarëve, Skenderbeu, bashkoi prijësat shqiptarë në luftë kundër pushtuesve osmanë. Në ceremonitë e rastit mori pjesë edhe Presidenti Ilir Meta, i cili u shpreh se Besëlidhja e Lezhës la pas, si trashëgimi dhe amanet, bashkimin në interes të kombit. Viiti 2018 është shpallur nga Qeveria e Shqipërisë dhe ajo e Kosovës si Viti i Skendërbeut.

Përkujtohet Besëlidhja e Lezhës
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:54 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG