Lidhje

Libi: Avionët e Natos sulmuan sërish Tripolin


Libi: Avionët e Natos sulmuan sërish Tripolin

Libia njoftoi për viktima nga një sulm tjetër i Natos në Tripoli.

Më shumë se 12 goditje u njoftuan ndërsa avionët e Natos dëgjoheshin sot paradite në qytet. Korrespondentët në vendngjarje e përshkruan atë si një nga seritë më të intensifikuara të sulmeve ajrore që kur Natoja filloi fushatën kundër forcave të Moamar Gadafit.

Pas sulmeve një zëdhënës i qeverisë u tha gazetarëve se janë vrarë të paktën tre persona dhe dhjetra të tjerë janë plagosur.

XS
SM
MD
LG