Lidhje

Libohova synon zhvillimin përmes turizmit


Libohova, qyteza që synon zhvillimin përmes turizmit
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:27 0:00

Qytezat e vogla në Qarkun e Gjirokastrës po tërheqin më shumë investime duke përmirësuar në këtë mënyrë shërbimet turistike. Në Libohovë, që është një zonë e njohur për traditat kulturore dhe të mikëpritjes, është shtuar interesi i vizitorëve vendas dhe të huaj. Banorët thonë se me përmirërsimin e infrastrukturës ata synojnë të zgjerojnë turizmin dhe të frenojnë largimin e të rinjve.

Libohova, qyteza që synon zhvillimin përmes turizmit
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:27 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG