Lidhje

Libri "Jeta ime në tre kontinente"


Libri "Jeta ime në tre kontinente"
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:50 0:00

Në Muzeun e Kujtesës së Krimeve të Komunizmit në Shkodër u promovua sot libri "Jeta ime në tre kontinente" i shqiptaro-amerikanit Ndrek Dedë Guri, i cili është edhe autor i librit kushtuar dom Prek Ndrevashajt, klerikut katolik shqiptar që themeloi në Shtetet e Bashkuara kishën “Zoja Pajtore e Shqiptarëve”. Libri i zotit Guri pasqyron persekucionin komunist ndaj zonës së Dukagjinit dhe vetë familjes Guri.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG