Lidhje

Ulqin, manifestimi "Kalimera Poetike"


Ulqin, manifestimi "Kalimera Poetike"
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:28 0:00

Manifestimi "Kalimera Poetike", i cili tradicionalisht mbahet në Kalanë e Ulqinit vlerësohet si një ndër festivalet më të njohura letrare në rajon. Kalimera Poetike është vendtakim i shkrimtarëve, poetëve dhe kritikëve letrarë nga Shqipëria, Kosova, Maqedonia , Mali i Zi dhe nga Ballkani.

XS
SM
MD
LG