Lidhje

Mal i Zi, gati aktakuza për terrorizëm dhe komplot


Prokurori i posaçëm shtetëror në Mal të Zi ka përgatitur aktakuzën ndaj grupit të akuzuar për terrorizëm dhe komplot për grusht shtet në ditën e zgjedhjeve parlamentare të vitit të kaluar. Aktakuza bazohet në mbi 100 fakte që implikojnë grupin terrorist me organizatorët rusë dhe me përfaqësuesë të një pjese të opozitës në Mal të Zi.

Mal i Zi, gati aktakuza për grupin terrorist
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:13 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG