Lidhje

Mal i Zi: Arrestohet një i dyshuar për masakrën e Qyshkut gjatë luftës në Kosovë

  • Ali Salaj

Mal i Zi: Arrestohet një i dyshuar për masakrën e Qyshkut gjatë luftës në Kosovë

Në Mal të Zi është arrestuar një ish-pjesëtar i policisë speciale të Serbisë gjatë luftës në Kosovë, i akuzuar për krime kundër njerëzimit dhe krime të luftës.

Ai akuzohet për masakrën ndaj 46 civilëve shqiptarë, në mesin e të cilëve ishte edhe i ati i ish-kryeministrit të Kosovës, Agim Çeku.

Masakra e shqiptarëve ndodhi në fshatin Qyshk të komunës së Pejsë.

Nga Ulqini njofton korrespondenti i Zërit të Amerikës, Ali Salaj.

XS
SM
MD
LG