Lidhje

Fillojnë hetimet në Malin e Zi ndaj opozitës proserbe


Në Mal të Zi nisin hetimet ndaj opozitës proserbe për dhunën dhe urrejtjen e ushtruar në hapësirat e Parlamentit si pasojë e heqjes së imunitetit ndaj dy deputetëve të opozitës, përfshirë edhe shefin e saj. Ndërkohë, prokurori publik i Malit të Zi paralajmëroi se ditëve të ardhshme dy deputetët e opozitës, që iu hoq imuniteti, do të ndiqen penalisht pasi dyshohet se kanë qenë të përfshirë në një komplot për grushtet gjatë zgjedhjeve parlamentare të 16 tetorit të vitit të kaluar.

Mali i Zi: Fillojnë hetimet ndaj opozitës proserbe
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:06 0:00

XS
SM
MD
LG