Lidhje

Mal i Zi: Mirëpritet me lehtësim ratifikimin nga Senati amerikan të anëtarësimit në NATO


Mbështetja e Senatit amerikan për anëtarësimin e Mali të Zi në NATO u prit me lehtësim nga zyrtarët malazezë dhe nga një pjesë e opozitës, duke e cilësuar ratifikimin si ngjarjen më të rëndësishme për të ardhmen e Malit të Zi.

Ndërkohë, opozita proserbe në Mal të Zi e kundërshton ashpër anëtarësimin e Malit të Zi në NATO dhe kërkon që për këtë çështje të organizohet referendum mbarëpopullor.

Ratifikimi i anëtarësimit në NATO të Malit të Zi nga Senati amerikan
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:41 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG