Lidhje

Mali i Zi përgatitet për anëtarësimin në NATO


Parlamenti i Malit të Zi pritet që të premten më 28 prill të miratojë vendimin mbi anëtarësimin e vendit në NATO, ndërkohë që opozita proserbe e kundërshton aleancën euroatlantike duke kërkuar mbajtjen e një referendumi mbi këtë çështje. Ndërkaq, dëshmitari kyç në përpjekjet për grusht shtet në Malin e Zi, Mirko Velimiroviç pësoi aksident në Zubin Potok, në veri të Kosovës. Mediat malazeze dhe analistët kanë ngritur supozime se aksidenti kishte për qëllim likuidimin e dëshmitarit kryesor të ngjarjeve të tetorit në Malin e Zi.

Anëtarësimi i Malit të Zi në NATO
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:28 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG