Lidhje

Rëndësia e pjesëmarrjes së shqiptarëve në qeverinë e re të Malit të Zi


Ministri i të Drejtave të Njeriut dhe të Pakicave në Mal të Zi, Mehmet Zenka thotë se është e rëndësishme përfshirja e shqiptarëve në Qeverinë e re malazeze. Në një intervistë për Zërin e Amerikës, ai tha se shqiptarët në këtë rast përfitojnë në shumë aspekte dhe mbeten faktor i rëndësishëm politik në Mal të Zi.

Pjesëmarrja e shqiptarëve në qeverinë e re të Malit të Zi
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:48 0:00

XS
SM
MD
LG