Lidhje

Mali i Zi po përparon drejt integrimit euroatlantik


Zyrtarët malazezë theksojnë se Mali i Zi po shënon përparime të dukshme drejt integrimeve euroatlantike dhe ata besojnë se së shpejti do të bëhet anëtare e plotë e NATO-s. Edhe përfaqësuesit ndërkombëtarë në Podgoricë Malin e Zi e cilësojnë si shtetin më të përgatitur në rajon për integrimet evroatlantike. Në këtë kuadër ata i bënë thirrje opozitës në Mal të Zi që të kthehet në parlament dhe të bëhet pjesë aktive e tij.

Situata politike në Malin e Zi
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:31 0:00

Shiko komentet (3)

Ky forum është mbyllur
XS
SM
MD
LG